Na lutowym spotkaniu DKK, w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wschowie, omawialiśmy książkę Ted’a Hughes’a ,,Pogromca snów i inne opowieści o stworzeniu świata”. To zbiór kilkudziesięciu opowiadań, podzielonych na trzy części. Pierwszą część autor poświęcił dzieciom od piątego roku życia, drugą dzieciom od ósmego roku życia, a trzecią od dziesiątego roku życia.
Książka nie wzbudziła jednak zainteresowania wśród siedmioosobowej grupy klubowiczów – gimnazjalistów. Tak naprawdę nikt do końca jej nie przeczytał. Jedna z uczestniczek spotkania, próbowała nawet przeczytać te opowiadania swojemu pięcioletniemu bratu, ale i on nie był zaciekawiony. Podsunęła więc książkę mamie, która po kilku stronach zrezygnowała z lektury. Wniosek więc nasuwa się sam.

Moderator DKK we Wschowie
Danuta Ratuszniak