Książka pod tytułem „Jabłko Apolejki ” opowiada o życiu rodziny. Główni bohaterowie to Kasia, Ola, Jasiek, Michał, mama oraz babcia. Książka jest ciekawa. Po przeczytaniu kilku stron nie mogłam się od niej oderwać, bo chciałam dowiedzieć się co będzie dalej. Kasia to osiemnastoletnia dziewczyna, która przeżywa trudny okres w życiu. Jej postać spodobała mi się najbardziej. Jej przeżycia potrafią wiele nauczyć. Ulubiona książka Kasi „Apolejka i jej osiołek” przypomina jej czasy dzieciństwa . Dziewczyna staje przed trudnymi wyborami, dokonuje ryzykownych decyzji i uczy nas wytrwałości w każdej sytuacji. Życie bohaterki nie jest łatwe ani zabawne, a szczególnie po przeprowadzce - w klasie maturalnej. Jej brat Jasiek choruje na autyzm, co uczy rodzinę akceptacji dla innych, a czytelnikowi ukazuje jak trudne jest wychowywanie dziecka chorującego na to schorzenie. Dla autorki jestem pełna podziwu, potrafiła napisać zwykłą historię w taki niewiarygodny sposób, zabawny ale i poważny. „Jabłko Apolejki” to najlepsza polska książka jaką do tej pory udało mi się przeczytać. Jest w niej coś co lubię, romans i przyjaźń. Choć mam tylko dwanaście lat uważam, że książka jest doskonała, mądra i ciekawa. Polecam jej przeczytanie.

Patrycja Szkoda kl. V
DKK Filia biblioteczna Siecieborzyce