8 kwietnia 2011 odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego przy bibliotece Gminnego Domu Kultury w Kolsku.
Do klubu należą jak na razie 4 młode czytelniczki Zespołu Edukacyjnego w Kolsku z klas IV – VI. Na piątkowym spotkaniu odwiedzałyśmy planety razem z „Małym Księciem” A. de Saint-Exypéry. Dziewczyny stwierdziły, że:
• tak jak w przypadku Małego Księcia dzieci nie zawsze są rozumiane przez dorosłych.
• Takich dorosłych jak w książce (bankier, pijak) w czasach dzisiejszych wciąż można spotkać
• dojrzali ludzie nie potrafią cieszyć się z tego co mają przez co często chodzą smutni i niezadowoleni.
Nasze ISKIERKI, bo taką nazwę sobie wybrały (dziewczyny z klubu – przyp. admin), lubią się jednak uśmiechać i cieszyć dniem codziennym.