22 marca 2011 roku odbyło się spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebiechowie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Ustaliliśmy, że musimy nazwać nasz Klub, w związku z czym uczestnicy przedstawili kilka propozycji, np. Moliki, Książka naszym przyjacielem, Przyjaciel – Książka. Jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że zostaniemy „Molikami”. Własnymi siłami sporządziliśmy także mini regulamin Klubu.
Na spotkanie przyszły wszystkie osoby. Każdy z nas dostał słodki poczęstunek i sok.
Dzisiaj omawialiśmy książkę Grzegorza Kasdepke „Z piaskownicy w świat!”. Zadaniem uczestników było scharakteryzować co najmniej trzy państwa opisane w omawianej książce. Musieliśmy znaleźć jak najwięcej informacji pod okiem pani Bibliotekarki w encyklopediach i atlasach geograficznych. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo rzeczy, np. że to Niemcy wymyślili ubieranie świątecznej choinki, że w Grecji rosną oliwki, że w Peru żyją lamy itd. Rozmawialiśmy na temat pięknych i ważnych rzeczy, budynków czy wydarzeń, które można tam spotkać i zobaczyć. Myślę, że nasza Pani Bibliotekarka dokonała bardzo dobrego wyboru omawiając z nami tą książkę, ponieważ informacje, których się dowiedzieliśmy przydadzą nam się w szkole. Mogę polecić tą książkę innym dzieciom do przeczytania.
Kiedy spotkanie dobiegło końca każdy z nas otrzymał nową książkę pt. „Gdybym był dorosły”, którą będziemy omawiać na kolejnym spotkaniu za miesiąc.

Sprawozdanie ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Moliki” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebiechowie napisała Klaudia Rożek – uczestnik Klubu.