"Zatoka trujących jabłuszek"


Monika Szwaja funduje nam duża dawkę śmiechu i napełnia nas optymizmem. „Zatokę…” czyta się błyskawicznie, a szkoda, bo cały czas ma się ochotę na więcej i więcej. W książce jak zwykle dużo o miłości, ale przede wszystkim o przyjaźni, której nic nie jest w stanie popsuć. Czyż nie warto przenieść się w tak uroczy świat, aby oderwać się od naszej smutnej, zimowej rzeczywistości. Lektura lekka, łatwa i przyjemna, napisana z humorem i ogromnym dystansem do kobiecości, problemów czterdziestolatek i codzienności jako takiej.


"Dziesięć minut od centrum"


Książka, w której styl trzeba się wczytać. Pisana jest bowiem "miękkawym" językiem bohaterki ,Emilii. Wszystko skupia się wokół śmierci i życia - tego, które jeszcze zostało i wielkiej pustce, bo jak go należycie wykorzystać. Emilii zostaje bowiem około 500 mln sekund... A czas ciągle goni do przodu...


"Królowa słodyczy"

Jesteśmy pod jej wielkim urokiem tej książki. To niesamowite, jak niektóre pozycje "same się czytają". Wszystko tam jest takie, jak być powinno w dobrej książce. Jest ciekawa historia, humor, trochę smutku, miłość, życie. Powieść Sary Allen Addison to niezobowiązująca lektura, która opowiada o magii dnia codziennego. Atmosfera małego miasteczka, codzienne problemy, zwykłe, ale przesympatyczne dziewczyny, detale, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi tworzą niezwykły klimat tej powieści. Może jest trochę za słodka, zbyt banalna i naiwna, ale czasami nie ma nic lepszego niż dobra bajka na poprawienie nastroju.

"Cień wiatru"


Przeczytaliśmy tę książkę z wielką przyjemnością. Język barwny, dbały, momentami wręcz poetycki, lecz nie brakuje też kilku rynsztokowych, acz przednich - trzeba zaznaczyć - dowcipów. Fabuła sama w sobie tajemnicza, nieprzenikniona, wciągająca, zgrabnie zamknięta w szkatułkowej formie. Zapada w pamięć.

"Zapach cedru”

Doskonała książka!!! Czytając ją, jest się pełnym podziwu. Te zaskakujące sytuacje, ta właśnie
"nieprzeciętna kompozycja"! To było niesamowite przeżycie, żyjąc problemami bohaterów, nawet śniąc o nich. Jakie to życie może być okrutne, pełne zasadzek. Nie zawsze potoczy się tak, jakbyśmy sami tego chcieli. Bardzo zachęcamy do przeczytanie tej książki. Warto!


"Szkoła piękności w Kabulu"


"Szkoła piękności w Kabulu" to historia prosto napisana, łatwa do czytania, ale przede wszystkim opowiedziana z serca. Daje obraz bieżącego życia w Afganistanie, jego radości i smutków. Jest też świadectwem ludzkiej siły i zdolności do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

„Jedz, módl się i kochaj"

„Jedz, módl się, kochaj” to wspaniała książka. Szczera, płynąca prosto z serca, pełna przenikliwości i trafnych spostrzeżeń. Książka mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za nasze własne zadowolenie z życia. Mówi również o przygodach, jakie mogą się przydarzyć kobiecie, która nie chce już dłużej starać się powielać utartych wyobrażeń. Jest to opowieść, która poruszy każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian.
"Nasienie zła"
Jest to książka, która już od pierwszych stron wciąga nas w mroczny świat wampirów, przedstawianych jednak w inny sposób niż dotychczas. Są bardziej ludzcy, ale i też bardziej drapieżni. Język jakim posługuje się autorka, przypomina rys malarza na płótnie, obfituje w bogate porównania i opisy, oraz od początku trzyma w napięciu, co tak banalny temat, jaki traktuje autorka, wznosi na wyższy poziom literacki te pozycję.


"Pachnidło"


Właściwie dla określenia tej książki wystarczają dwa słowa - przepiękna i przerażająca. Autor genialnie przedstawił postać głównego bohatera - karła o niezwykłym zmyśle powonienia, który postanawia stworzyć pachnidło doskonałe, w tym celu dopuszcza się serii morderstw na młodych i pięknych kobietach. Genialnie jest przedstawiona psychika seryjnego mordercy, który swe ofiary traktuje jak rzecz, przedmiot, który przybliży go do zdobycia swojego marzenia. Pod tym względem książka może i przeraża, jednak nawet i opis morderstw jest tutaj w mistrzowski, subtelny sposób przedstawiony, gdyż nie ociekają krwią. Jest również powód dlaczego książka może być uznawana za fascynującą czy wspaniałą. Jest to książka która wręcz ocieka zapachami, opis każdego składnika pachnideł jest tak genialny iż niemal czujemy ją na kartkach powieści. Osoby które są wrażliwe na zapachy jaki te, które są w stanie wyobrazić sobie opisywaną woń będą zachwycone tą książka. Ponadto opowieść trzyma w napięciu, nie pozwala się znudzić. Uważamy że książka jest genialna.

 114

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.