Majową sobotą, wczesnym popołudniem, po godzinie czternastej, spotkał się nasz zespół w odświeżonym składzie: zamiast Oriany i Oli (szkoda, że nie mogły przyjść) zawitały Magda
z siostrą. Magda to licealistka - była swego czasu klubowiczką „starszego” DKK (jeszcze, gdy działały w Oddziale dla Dzieci dwa kluby dyskusyjne), i po rocznej przerwie wróciła do nas. Bardzo się cieszę z „odzyskanej” klubowiczki, witam ją serdecznie w naszym gronie, no i cieszę się, że przyprowadziła ze sobą siostrę. Rozmawiałyśmy o twórczości Paulo Coelho, a szczególnie o „Bridzie” i „Czarownicy z Portobello”. Ala stwierdziła, że dominującym uczuciem po lekturze był żal, że za wcześnie jąprzeczytała, że gdyby upłynęły ze dwa lata, to wrażenia byłyby głębsze. To ujmująco dojrzałe, że uczennica pierwszej klasy gimnazjum czyta książkę z taką świadomością; chlapiąc się po powierzchni treści, przeczuwa jej głębię.
Regułą jest, że dziewczyny mają moc pracy szkolnej i mało czasu, ale wiele, wiele chęci do czytania.
Kolejne spotkanie umówiłyśmy na 18 czerwca, już u progu cudnego, letniego, wypoczynku.
Magda wzięła do domu ogromną kiść książek przeróżnego rodzaju – już na wakacje, a my wszystkie (z Magdą włącznie – oczywiście) „Poczekajkę” Katarzyny Michalak – dla tych, którzy kochają „Anię z Zielonego Wzgórza”; choć okładka sugeruje coś zupełnie innego, jesteśmy ciekawe odkrywczych i zaskakujących przemyśleń i wrażeń.

Agata Kosiak