20 maja w piękne słoneczne popołudnie zebrały się dzieci, aby omówić książkę Ewy Grętkiewicz pt. „Szczekająca szczęka Saszy”.
Książka opowiada o przyjeździe białoruskiego chłopca o imieniu Sasza do rodziny w Polsce, który musiał zostać w naszym kraju i chodzić tu do szkoły, ponieważ nie miał rodziców, a ciocia, która go wychowywała chciała, aby Sasza mówił po polsku. Chłopak czuł się w polskiej szkole bardzo źle. Koledzy, którzy chodzili z nim do klasy byli nietolerancyjni, traktowali go jak „odmieńca”.
Książka ma ciekawą formę pamiętnika pisanego przez polską kuzynkę głównego bohatera, Karolinę. Dziewczynka zawsze chciała być chłopcem, więc skracała swoje imię o trzy litery.

Opiekun DKK w Chotkowie
Klaudia Woźniak