Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbyło się w otoczeniu pięknej majowej zieleni.
Tym razem klubowicze rozmawiali o książce „ Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Dzieciom bardzo podobała się ta lektura.
Razem z detektywem Pozytywką miały one okazje rozwiązywać zagadki, poznając przy tym tajniki logicznego myślenia i wyciągania trafnych wniosków. W trakcie dyskusji wspólnie odkryliśmy, co ortografia ma wspólnego z dowodami w śledztwie, czy w Turcji pije się kawę po turecku, jak należy podlewać kaktusy. Dzięki tej lekturze, czytelnicy mogli wcielić się w role detektywów, rozwiązujących skomplikowane zagadki. Wszyscy klubowicze stwierdzili, że „ Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” to super książka z całą pewnością warta polecenia każdemu czytelnikowi.

Moderator DKK
Tomaszewska Katarzyna