DKK – dzieci (3 klasa SP)
25 marca – M. McDonald „Hania Humorek w osiem i pół dnia dookoła świata”
Książka oceniona na 6, pełna humoru i zabawnych przygód. Wciągnęła bez reszty, po dziś dzień czytane są kolejne części.
15 kwietnia – G. Kasdepke „Bon czy ton”
Po dyskusji dzieci uznały, że to potrzebna książka, choć nie były entuzjastycznie nastawione. Ocena 5

27 maja – A. Onichimowska „Najwyższa góra świata”
Wywiązała się ciekawa dyskusja. Jednak dzieci z trudem dotarły do przesłania książki, tak jakby po raz pierwszy spotkały się z taką tematyką. Podawały przykłady „z życia”. Stwierdziły, że to smutna książka – ocena 4.

14 czerwca – B. Gawryluk „Dżok”

DKK – dorośli
22 marca – H. Muller „Sercątko”
Książka odrzucona, oceniona na 2. Panie pałały złością, nie rozumiały „noblistki”, choć treść nimi wstrząsnęła. Ze strony moderatora była to prowokacja, ukazanie związku formy (rwany, szorstki język) z treścią (wszechogarniający system totalitarny).

15 kwietnia H. Krall - „Król Kier znów na wylocie”
Książka oceniona na 4 , tematyka przygnębiająca, znana klubowiczkom z autopsji. Nie chcą rozstrzygać kwestii wojennych i żydowskich, ale dyskusja była ciekawa.

27 maja – R. Skinner „Mata Hari legenda szpiegów”
Panie zabrały się do lektury z wielką chęcią dowiedzenia się ciekawych informacji z życia kobiety-szpiega. Całkowicie się zawiodły! Książka nie podobała się, tematyka została potraktowana powierzchownie, raził język prawdopodobnie kiepskiego tłumacza, zauważyłyśmy brak redakcji literackiej czy choćby korekty. Ocena 3.

14 czerwca – P. Coelho „Weronika postanawia umrzeć”

13 czerwca w nagrodę 3 uczestniczki spotkań DKK pojadą z moderatorką na spektakl „Listy miłosne” do WiMBP w Zielonej Górze.

DKK – gimnazjum

Luty – C. Clare „Miasto kości”
Tylko jedna osoba była zachwycona tą książką. Pozostałe dziewczyny nie lubią sf i nie wciągnęła je tematyka i spora objętość książki. Ocena to jedna 6 i pozostałe 2.
Marzec - Gutowska-Adamczyk M. „Wystarczy, że jesteś”
Książka na 6 , dziewczyny były zachwycone. Utrafiła w ich sposób myślenia i przeżywania o potrzebie miłości i akceptacji

Kwiecień -K. Kerbo „Minerva Clark schodzi na psy
Wspaniałe postaci, książka o relacjach między nastolatkami, zaciekawiła, dobrze się ją czytało, poczucie humoru rozładowywało trudne sytuacje. Ocena 5.

Maj - Anne Provoost „Upadki”
Przejmująca książka znanej belgijskiej autorki o ksenofobii i trudnych moralnych wyborach, ale też o pierwszej miłości oraz niełatwej sztuce tolerancji i wybaczania. Ocena 5.
Czerwiec- Beata Ostrowicka „Zła dziewczyna”
Rewelacyjna książka, wciągająca, prowokująca do dyskusji o trudnych dla młodzieży sytuacjach, rozmawiając o problemach „złej dziewczyny” czytelniczki utożsamiały się i odreagowały swoje trudne sytuacje. Ocena 6.

 337

22 marca 2011 – omawiamy Hert Muller „Sercątko

 338

15 kwietnia 2011 – Omawiamy G. Kasdepke „ Bon czy ton”

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.