W kwietniu starsi członkowie DKK w Słonem przeczytali książkę Ewy Nowak „Pajączek na rowerze.”
Podczas dyskusji nad książką klubowicze dość negatywnie ocenili rodziców głównych bohaterów. Określili książkę jako „trochę smutną”. Niestety, dorośli często bagatelizują sprawy dzieci i to właśnie zostało ukazane w tej książce.
Historia Łukasza i Oli wzbudziła zainteresowanie innymi książkami Ewy Nowak oraz dwutygodnikiem „Victor Junior” .Na jego łamach autorka odpowiada na listy młodych ludzi i pomaga im rozwiązywać trudne problemy. Na zakończenie spotkania dzieci narysowały lub opisały swoje wrażenia z przeczytanej książki. Oto mały fragment:
„Ta książka opowiada o Oli i Łukaszu, którzy zamieszkali w jednej miejscowości. Na początku nie lubili się, lecz z upływem czasu zaczęli obdarowywać się sympatią, a nawet czymś więcej. Pewnego dnia doszło do niewinnego pocałunku, który zobaczyła mama Oli i zrobiła awanturę mamie Łukasza obwiniając ją za złe wychowanie syna. Łukasz z mamą przeprowadzili się do innego miasta.
Wkrótce Ola i Łukasz odnaleźli się w Internecie i dalej się przyjaźnili.” (A.M DKK Słone)

Opiekun DKK w Słonem : Ewa Sułek-Mulawa