Na majowych spotkaniach DKK w Słonem dyskutowano na temat dwóch książek: „Gdzie diabeł mówi do usług” Joanny Olech (grupa starsza) i „Kocie historie” Tomasza Trojanowskiego (grupa młodsza).
Były to dwa osobne spotkani a, bo tematy różne i dyskusja na różnym poziomie.
Spotkanie poświęcone „Kocim historiom” nie mogło skończyć się na omówieniu siedmiu opowiadań o niesfornych kotach, gdyż jesteśmy miłośnikami kotów. Okazało się , że klubowicze mają historie
o swoich własnych kotach i mogą je opowiadać dłuuugo. Ponadto tak się złożyło , że w piwnicy budynku, w którym mieści się biblioteka zamieszkały koty „należące do nikogo”. Dzieci je dokarmiają, a na ich temat także mają sporo do powiedzenia. Była zatem okazja do podzielenia się wiedzą na temat kotów i narysowania ich portretów.

Nad książką Joanny Olech „Gdzie diabeł mówi do usług dyskutowali starsi klubowicze. Z entuzjazmem dzielili się wrażeniami po tej lekturze. Główny bohater, Mikołaj Twardowski przypadkowo wszedł
w posiadanie starej książki. Za jej sprawą Rokita i Dusiołek przybyli z piekła i skomplikowali życie chłopca. Poczucie humoru, zaskakujące wydarzenia, udane pomysły Mikołaja jak wybrnąć z trudnych sytuacji najbardziej urzekły klubowiczów. Oczywiście był też kot, gadatliwy i mądry Kizior, który pomagał Mikołajowi. Na zakończenie spotkania dzieci narysowały ilustracje do przeczytanej książki. Kizior też doczekał się swojego portretu.

Opiekun DKK W Słonem : Ewa Sułek- Mulawa