W kwietniu 2011 roku spotkaliśmy się w DKK dla dzieci w Osiecznicy aby porozmawiać o książce Izabeli Klebańskiej „Muzyczna zgraja”.
W książce zwierzęta świetnie się bawią grając na różnych instrumentach, śpiewają i tańczą. Pokazują nam jak ciekawie i piękne są instrumenty np.: harfę, fagot, kontrabas, bałałajkę, fortepian.
Te wiersze o instrumentach są niesamowite i śmieszne. Na zabawnych i wdzięcznych ilustracjach M. Flis czytelnik odnajduje wiernie przedstawione instrumenty, a płyta przybliża ich brzmienie i możliwości wykonawcze.
Dzieciom bardzo podobała się książka, bo „piękna muzyka zawsze wszystkich połączy”. Widocznie muzyka łagodzi obyczaje nie tylko w świecie ludzi ...

Moderator
DKK w Osiecznicy