Autor Grzegorz Kasdepke, laureat wielu prestiżowych nagród.
Już na wstępie autor, Grzegorz Kasdepke, próbuje nawiązać z czytelnikami kontakt i bezpośrednio zwraca się do najmłodszych czytelników. Tu przyznaje się, oświadczając, że zapomniał pisowni niektórych wyrazów, więc zastąpił je rysunkami. Dlatego prosi, aby czytelnicy, czytając tę książkę odgadywali je. Życzy im powodzenia. Książka zawiera osiemnaście opowiadań o różnych krajach na naszym globie. Bohaterowie Jaś, Natalka i Krzyś znajdują się w każdym opowiadaniu i w innym kraju. Troje dzieci bawi się na terenie różnych krajów położonych w różnych miejscach naszego globu, w różnym klimacie. Poznają ich klimat, faunę i florę , a także sposoby spędzania wolnego czasu przez dzieci. Odwiedzają Szwajcarię, Nepal ,Holandie i inne kraje .
Książki tego autora charakteryzuje niezwykłe zrozumienie psychiki i potrzeb dziecka . Treść jest przeplatana humorem. To autor wielu ciekawych bajek i opowiadań dla dzieci. Tę książkę polecam szczególnie dla Małach czytelników, które lubią bawić się tekstem , zgadywankami i mogą prosić rodziców by pomagali rozszyfrowywać tekst.

Recenzja Karoliny Piechockej i jej mamy z DKK Grabik - grupa dziecięca