Kolejną pozycja jaką czytano w DKK w Krępie była„Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów”, autorstwa Ulfa Starka, niezwykle cenionego, zarówno w Szwecji jak i poza jej granicami, autora książek dla dzieci.
Bohaterami pięknie wydanej książeczki jest chłopiec o imieniu Cynamon i zajączek Trusia. Cynamon ma wielka głowę, ale chudziutkie rączki i nóżki, a Trusia jest właścicielką różowych uszu i różowego noska. W cudownie przełożonych ze szwedzkiego rymowankach dzieci udają się w podróż poznawania ciała człowieka. Wierszyki są pomysłowe i zabawne, autor zastanawia się do czego służą poszczególne części ciała. Z każdego wierszyka maluchy mają dużo radości i wiedzy zarazem.
Dzięki wyrazistym i zabawnym ilustracjom Charlotte Ramel klubowicze od pierwszego wejrzenia polubili Cynamona i Trusię, którzy z wielką ciekawością przyglądają się sobie od stóp do głów.
Książka zasługuje na uwagę i warto ją polecać młodym odbiorcom.

Joanna Adamczewska -
moderator DKK przy GBP z/s w Zawadzie Filia w Krepie