Opowiadania, mimo że są krótkie, to są ciepłe, zabawne a co najważniejsze potrafią zaciekawić i to nie tylko najmłodszego czytelnika.
Narratorem jest kilkuletni Tomek opowiadający o swoich przygodach i nurtujących go problemach. Wszystko to ukazane jest z perspektywy cłopca.
Tomek nie znosi w przedszkolu leżakowania, ale aby się podczas tego czasu zbytnio nie nudzić, to wymyśla własne historie. W główce chłopca mieści się bowiem wiele pomysłów, tylko czasu na ich realizację brakuje a poza tym nie wszystkie spotykają się z akceptacją rodziny. Zresztą Tomek jest przekonany, że dorośli nie rozumieją wielu spraw.
Jeśli chcecie wiedzieć jakie to pomysły sięgnijcie po lekturę, tak jak zrobili to klubowicze z DKK w Krępie a na pewno się nie zawiedziecie.

Joanna Adamczewska -
moderator DKK przy GBP z/s w Zawadzie Filia w Krepie