„Abecadlik. Wierszyki o literach” autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak, jest zbiorem pięknie ilustrowanych wierszyków o mieszkańcach abecadła.
Autorka uwielbia tworzyć zabawne wierszyki, a także wyszywać, fastrygować i ozdabiać kolorowymi obrazkami ze szmatek. Pomysłowe kolorowe ilustracje, skomponowane z kawałków tkanin i dopełnione równie zabawnymi wierszykami z pewnością spodobają się małym czytelnikom i zainteresują, ukrytymi zagadkami. Przy okazji oswoją też dzieci z literami alfabetu. Dzieci chętnie „podłapują” rymowanki i powstaje wspaniała zabawa słowami i nożyczkami. Z tego połączenia powstają ciekawe obrazki wykonane przez dzieci, które brały udział w spotkaniu.

"Gospodyni gdzieś w góralskiej chacie
gotowała grochówkę na gnacie.
Gdy gorący gar wnosi gotowy,
głodni goście łapią się za głowy
A dlaczego ich miny tak głupie?
Gąsienica się grzeje w tej zupie!"

Czytajcie, oglądajcie, może nawet razem z dziećmi wycinajcie kolorowe literki.
Joanna Adamczewska -
moderator DKK przy GBP z/s w Zawadzie Filia w Krepie