„Coraz mniej milczenia” to literatura faktu, przestroga, książka zawierająca cztery opowiadania w których „bohaterki” miały odwagę odsłonić tajemnice swojego dramatycznego dzieciństwa . To lektura w której autentyczne historie bolesnej rzeczywistości przerywają milczenie, tabu, które zabrania źle myśleć i mówić o rodzicach. To czarne prawdy o ludzkich losach, które miały miejsce dawniej, mają dzisiaj i niestety jutro. To obrazy z minionego, zniewolonego dzieciństwa.
Pisarka Marta Fox zapewniając pełną anonimowość zebrała na portalu internetowym materiały o ofiarach dzieciństwa i zbiera je nadal jako pewnego rodzaju formę terapii. To zrozumienie i zmierzenie się z bolesnymi faktami dzieciństwa bez względu na płeć. To cenna inicjatywa pisarki, bo nigdy dość odsłaniania prawd, które bolą.
Autorka pokazuje, w jakim stopniu przykre doświadczenia z dzieciństwa pełnego ran i drzazg wpływają na ich dorosłe życie.
Recenzja napisana przez Klaudię Matuszek -DKK grupa dorosłych