Drugi rok działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach, postanowiliśmy uczcić poprzez „Noc w bibliotece”. Nasze wspólne spotkanie odbyło się 1 lipca o godzinie 20.00.Rozpoczęliśmy je wycieczką szlakiem naszych rodzimych zabytków. Udaliśmy się również na górki piaskowe, gdzie z miejsca, w którym kiedyś stały wiatraki podziwialiśmy panoramę Bojadeł. Po powrocie do biblioteki, omawialiśmy przeczytaną książkę autorstwa Ewy Nowak pt. „Pajączek na rowerze”. Jest to opowieść o codziennych problemach dzieci, które przez dorosłych są często bagatelizowane i traktowane jako mało ważne. Dzieci stwierdziły, że z tej książki wiele mogą się nauczyć zarówno dzieci jak i dorośli. Jednym z celów spotkania było przybliżenie postaci Hansa Christiana Andersena, oraz jego twórczości. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną poświęconą temu pisarzowi. Brały udział w quizach i zagadkach poświęconych jego baśniom. Zapoznały się również z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu. Po północy dzieci spotkały się z „Dobrym Duchem Biblioteki”. Następnie jeszcze długo rozmawiały o swoich przeżyciach, leżąc na materacach. Rano po wspólnej herbacie i ciastkach udaliśmy się do swoich domów. Klubowiczom bardzo przypadła do gustu oprawa spotkania. Wszystkie dzieci stwierdziły, że „Noc w bibliotece” była bardzo udana. Z całą pewnością należy ją powtórzyć.

Moderator DKK
Tomaszewska Katarzyna