W piątek 28 marca 2011r. w DKK w Dzietrzychowicach odbyło się spotkanie DKK, na którym omawialiśmy książkę Pana Grzegorza Kasdepke „Mam prawo, czyli nieomal wszystko, co powinniście wiedzieć o prawach dziecka…”.
Książka „Mam prawo …” bardzo podobała się młodszym jak i starszym uczestnikom DKK. Jest ona bardzo pouczająca i pełna humoru. Dzieci chętnie raz jeszcze głośno czytały i omawiały swoje prawa.
Na spotkaniu zostały poruszone przez dzieci problemy z jakimi borykają się na co dzień. Niektóre z nich po raz pierwszy dowiedziały się o istnieniu Konwencji Praw Dziecka.
Książkę Pana Kasdepki polecilibyśmy nie tylko dzieciom, ale również rodzicom, pedagogom, nauczycielom.
Często niełatwo podjąć rozmowę na pewne tematy, a Dzieniu tak pouczającej lekturze może być to łatwiejsze.