8 wrzesnia 2011 roku Dyskusyjny Klub Ksiązkiw przy Filii nr 5 odwiedziły 6 – latki z Miejskiego Przedszkola 37 w Zielonej Górze. W związku ze zbliżającym się Winobraniem rozmawialiśmy o naszym mieście Zielonej Górze. Wspólnie obejrzeliśmy album Konrada Czaplińskiego. Zapoznaliśmy się z najciekawszymi i znanymi miejscami w Zielonej Górze, takimi jak: Stare Miasto, Palmiarnia, centrum handlowe Focus Park, Fontanna na Placu Bohaterów Westerplatte, Aqua Park przy ul. Sulechowskiej.
Dzieci zostały zachęcone do wykonania ksiażeczki obrazkowej o Zielonej Górze. W grupach ułożyły i wykleiły puzzle, ilustrujące zabytki miasta.
Zabawą ''w ciepło – zimno '', w celu odnalezienia map tras rowerowych ''Dookoła Zielonej Góry '', ukrytych w bibliotece, zakończyliśmy nasze sympatyczne spotkanie.

I.Zawistowska