6 września 2011 roku DKK przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach gościła długo oczekiwanego Grzegorza Kasdepke, autora książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystę i współautora programów telewizyjnych, laureata wielu wyróżnień i nagród za twórczość literacką. Razem z czytelnikami „rozgryzał” znaczenie niektórych związków frazeologicznych i zachęcał wszystkich do przeczytania jego książek. Najbardziej rozśmieszyło widownię stwierdzenie Grzegorza Kasdepke, że: „kiedy dzieci dostają małpiego rozumu to panie dostają białej gorączki". Gdy zapowiedział swoją mini konferencję prasową w Bibliotece, spadła na niego lawina pytań. Odpowiadał na wszystkie, często humorystycznie, czym rozbawiał młodych słuchaczy. Dowiedzieli się oni np., że często pomysły czerpie ze spotkań autorskich. W czasie spotkania pisarz umieszczał dedykacje w swoich książkach. Na zakończenie nasz gość otrzymał bukiet słoneczników. Uczniom z klas III,IV,V,VI Szkoły Podstawowej w Bojadłach oraz uczestnikom Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci na długo zostanie w pamięci ten dzień.

Moderator DKK dla Dzieci
Tomaszewska Katarzyna