7 września 2011 gościł w naszej bibliotece jeden z najbardziej znanych w Polsce pisarzy literatury dla dzieci - pan Grzegorz Kasdepke. Zaproszone dzieci miały wyjątkową okazję poznać bogatą twórczość oraz samego autora. W naszym małym miasteczku takie spotkania to prawdziwa gratka, gdyż rzadko odwiedzają nas tak popularni pisarze. To było drugie spotkanie z tym autorem. Pierwsze wspominamy z ogromnym sentymentem, i tym razem spotkanie z panem Grzegorzem Kasdepke zostawiło bardzo miłe wrażenie, a z bardziej wymiernych rezultatów ogromne zainteresowanie książkami autora, które dotąd miały na pewno mniejszą częstotliwość wypożyczeń. Być może dzieci zapamiętały maksymę pana Grzegorza, która brzmi: kto czyta? -Elita.