6 czerwca 2011 r. Bibliotekę Szkolno-Publiczną w Słonem odwiedził miły gość, Pani Izabella Klebańska.
Drzwi do świata muzyki autorka otworzyła czytelnikom zapoznając ich ze swoimi wierszami i książką „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gry na skrzypcach w wykonaniu pisarki, a także muzyki z płyt dołączonych do książek „Muzyczna zgraja” oraz „Jak tańczono przed wiekami czyli taniec z figurami”. Były zagadki i elementy tańca przyjęte entuzjastycznie.
Po spotkaniu można było zakupić książki Pani Izabelli Klebańskiej, oczywiście z nutkowym autografem.
W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły gościowi własnoręcznie zrobioną, składaną książeczkę w formie dżdżownicy.