W naszym klubie dla dzieci i młodzieży rozpoczął się nowy etap. Klubowiczki, które były z nami przez kilka ostatnich lat w tym roku rozpoczęły naukę w gimnazjum, w którym od 2010 roku działa także DKK. Doszło do porozumienia między klubami i nasze dziewczyny przyłączą się do grupy z gimnazjum. Oba kluby spotykały się już niejednokrotnie w bibliotece , co na pewno ułatwi integrację w nowym środowisku. Tymczasem w naszym klubie pojawił się „nowy narybek”, są to dzieci z klas 3 i 4, które chcemy zainteresować ideą Dyskusyjnych Klubów. Na pierwszym spotkaniu omawialiśmy sprawy organizacyjne, ale też mieliśmy już pierwszą lekturę, którą była książka Grzegorza Kasdepke „ Dziwne przypadki bajkopisarza”. Ku naszemu zaskoczeniu uczestnicy byli solidnie przygotowani do dyskusji, z pasją opowiadali, a nawet odczytywali obszerne fragmenty z wybranych opowiadań. W drugiej części spotkania dzieci robiły ilustracje do najbardziej ulubionego opowiadania z przeczytanej książeczki. Mamy nadzieję, że ich entuzjazm uda się zatrzymać na dłużej.

Irena Ludwig
moderator DKK w Jasieniu