We wrześniu 2011 r. spotkaliśmy się w DKK dla dzieci w Osiecznicy aby poprzemawiać o książce Barbary Gawryluk „W Zielonej Dolinie”.

Książka opowiada o grupie dzieci, które wspólnie spędzają wakacje. Ich przygody są ciekawe, bo przeżywają je wspólnie dzieci z miast i goszczące je w gospodarstwie agroturystycznym dzieci z Zielonej Doliny. Wakacyjne przygody są zawsze najwspanialsze. Pachną babcinym plackiem drożdżowym i lasem. A w lecie można zbierać poziomki, stanąć oko w oko z groźnym zaskrońcem i mieć wiele innych przygód. Bo w Zielonej Dolinie przygody czają się za każdym źdźbłem trawy, i to nie byle jakie, skoro bohaterami książki interesuje się telewizja. To piękna książka o przyjaźni i wspólnym odkrywaniu uroków lata.

30 września mieliśmy spotkanie z panią Barbarą Gawryluk autorką Dżonka, Kaktusa, Gwizdka i wielu innych książek dla dzieci. Spotkanie była bardzo, bardzo miłe i sympatyczne. Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty książek, opowiadała też o swojej najnowszej książce „Mali bohaterowie”.

Dzieci słuchały jak zaczarowane i były zachwycone spotkaniem i otrzymanymi autografami.

Moderator
DKK w Osiecznicy