W Klubie Mam po raz pierwszy odbył się baby szafing. Impreza, której głównym celem jest wymiana ubranek, zabawek i innych akcesoriów dla dzieci, w Zielonej Górze jak dotąd odbywała się w zaciszu domowym, wśród najbliższego grona znajomych. Do czasu, aż dwie mamy, organizatorki szafingu, postanowiły podzielić się z innymi mamami tym wspaniałym pomysłem. Ewa Gawałkiewicz oraz Paulina Zamlewska – Lipiec zaproponowały, aby to właśnie w Bibliotece odbyła się wymiana ubrań. Dlaczego właśnie tu? Bo od prawie trzech lat w Bibliotece Norwida prężnie działa Klub Mam, który jest otwarty na wszelkie inicjatywy, które poprawią, wzbogacą i uczynią weselszym życie zielonogórskich (i nie tylko) rodzin. Jako organizator i moderator spotkań mam najmłodszych dzieci nie miałam wątpliwości, że akcja dwóch wspaniałych mam, Ewy i Pauliny odniesie sukces i zapoczątkuje nowe działania, które na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń Klubu Mam. O tym, jakie zainteresowanie wzbudził baby szafing świadczy przede wszystkim ilość rodziców zgłaszających chęć wystawienia ubranek po swoich dzieciach oraz faktyczna liczba osób, która odwiedziła Oddział dla Dzieci 8 listopada 2011 roku. Na jedno popołudnie Biblioteka zmieniła się w ogromny kram z najróżniejszymi rzeczami, a regały posłużyły nie tylko jako miejsce na książki, lecz także jako ekspozycja dziecięcych ubranek. W wymianie brały udział zarówno mamy najmłodszych dzieci, jak i panie, które chciały skompletować wyprawkę dla jeszcze nienarodzonego maluszka. Swój udział w imprezie miały również dzieci, które raczej nie były zainteresowane wyborem nowych ubrań, lecz chętnie przeglądały książki, rysowały i bawiły się klubowymi zabawkami.
Dla tych, którym nie udało się dotrzeć do Biblioteki i uczestniczyć w dziecięcym szafingu, zamieszczamy kilka zdjęć, które oddają klimat imprezy oraz artykuł Leszka Kalinowskiego, dziennikarza Gazety Lubuskiej z 9 listopada 2011 r. A już dziś zapraszamy na następną wymianę, która odbędzie się w pierwszym kwartale nowego 2012 roku.

Artykuł Leszka Kalinowskiego, Gazeta Lubuska, 9 listopada 2011, nr 261, s. 9

Fotorelacja: