Kolejną książką omawianą na spotkaniu DKK dnia17 listopada 2011 r. w GBP Dzietrzychowice była książka Michel Deon „Tomek i nieskończoność”. Takiej książki dzieci jeszcze nie czytały , stwierdziły że nie bardzo wiedziały co to są za postacie , które przychodziły odwiedzać bardzo chorego Tomka , który leżał w łóżku. Dopiero wyjaśnienia na początku i końcu książki napisane drobnym druczkiem bardziej wyjaśniają sytuację Tomka. Dzieci uznały , że ta książka jest smutna , bo Tomek musi walczyć z chorobą i mimo pełnej tajemniczości białej postaci , która odwiedza go ostatnia i zabiera Tomka w nieskończoność - czyli Tomek umiera. Dzieci stwierdziły , że bardziej wolą książki przygodowe i detektywistyczne .