Czytajcie ,a znajdziecie!

„Bo w książkach można znaleźć wszystko.
Radość, mądrość i odpowiedzi na wiele pytań.
Książka może wam coś doradzić, podsunąć pomysł.
Nauczy was myśleć i rozumieć, pamiętać o rzeczach ważnych,
a głupstwa puszczać w niepamięć. Radzić sobie i pomagać innym,
śmiać się do łez i przez łzy”

(fragment książki K. Jerzykowskiej i W. Karwackiego „13 skrytka”)

Czwartego listopada dzieci z DKK w Słonem spotkały się w bibliotece, aby podyskutować o książce Kaliny Jerzykowskiej i Wojciecha Karwackiego „13 skrytka”.
Rodzina Tomczaków będąca w posiadaniu zabytkowego biurka z pokolenia na pokolenie odkrywała
w nim tajemnicze skrytki. Klubowicze czytając tę książkę podobnie jak jej bohaterowie, Asia i Michał odkrywali kolejno zalety czytania książek tak jak wspomniane skrytki. Poznawali drogę jej tworzenia oraz twórców począwszy od zamysłu autora, a skończywszy na tych, którzy oddaja ją do rąk czytelników- księgarzy, bibliotekarzy. Ta pouczająca książeczka zasługuje na szczególna uwagę, gdyż uzmysławia młodym czytelnikom jak wielką rolę pełnią w życiu książki i ile mogą dać radości.
We współczesnym, zaganianym świecie nie powinni zapominać o tym dorośli ,aby przekazać dzieciom zamiłowanie do książek.
Na spotkaniu przygotowaliśmy wystawę książek, o których piszą autorzy „13 skrytki”. Dzieci wzięły także udział w konkursie ze znajomości treści książki i otrzymały słodkie nagrody.

Opiekun koła: Ewa Sułek-Mulawa