DKK – dzieci (3 klasa SP)
30 września –Sari Peltoniemi ”Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę”
Książka oceniona na 6, pełna humoru i zabawnych przygód. Dzieci były zaciekawione możliwością odwrócenia ról, opowieści z perspektywy psa.

7 października - spotkanie z podróżniczką Barbarą Meder – promocja książek Babcia w Afryce i Babcia w pustyni i w puszczy. Oprócz członków DKK zaprosiłam uczniów klasy VI i V. Spotkanie zaciekawiło uczniów, zwłaszcza słowa o tym, że nigdy nie jest za późno i że warto mieć marzenia.

18 listopada – Michael Bond „Paddington wyrusza do miasta”

Dzieci nie były entuzjastycznie nastawione do książki. Bardziej im się podobały bajki z Paddingtonem, których fragmenty znaleźliśmy w Internecie. Twierdziły, że słowa są trudne do zrozumienia i czasami przestarzałe. Mnie się wydaje, że była za duża przerwa w spotkaniach i za mały doping do czytania. Ocena 3.

DKK – dorośli
28 września – Maria Nurowska „Księżyc nad Zakopanem”
Książka oceniona wysoko, na 5,5. Autorka lubiana, dobrze się czyta jej powieści. Panie posiadały gruntowną wiedzę na temat książek pisarki. Spodziewały się powieści, autobiografia też się spodobała.

23 października 2011 Eric-Emmanuel Schmitt „Trucicielka”
Książka oceniona na 6. Opowiadania były ciekawe, wciągające, z zaskakującym zwrotem akcji. Panie wyraziły chęć przeczytania innych książek autora.

20 listopada 4 członkinie spotkań DKK obejrzały i wysłuchały w WiMBP w Zielonej Górze recytacje …„jesteś piękne – mówię życiu”… wg Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Joanny Żółkiewskiej, Pauliny Holtz i Anny Moskal w reż. Waldemara Śmigasiewicza