Ala. Karolina, Małgosia, Ola i ja – niżej podpisana – spotkałyśmy się w piękną, naprawdę bajecznie słoneczną sobotę, 10 września, około godziny 14, czyli prawie w południe. Wiadomo – chociaż szkoda – że zawsze ktoś ma coś pilnego i nie może przyjść, i tak było tym razem z Orianą. Rozmawiałyśmy o życiu i życiowych wyborach, zwłaszcza tych licealnych, bo dziewczyny już niedługo pójdą do liceum, a zdolna Ola już w przyszłym roku szkolnym; wszystkie moje Klubowiczki są nadzwyczajnie zdolne i utalentowane; któż inny przyszedłby w letnią sobotę do biblioteki – tylko pasjonat!
Mówiłyśmy o „Istotach ciemności”, czyli drugiej części „Pięknych Istot” - książek uwielbianych przez młodzież (nie tylko zresztą, bo o tę ostatnią pytała pani w moim wieku). Całość przeczytała Ala i poleca. Reszta moich Pięknych Istot przeczytała, na rozmaitej numeracji stronic skończywszy.
Przy następnej okazji – 8 października – porozmawiamy o książce „Niebo jest wszędzie” Jandy Nelson, rekomendowanej przez Karolinę, którą już czyta zachłannie Magda; była już u nas ze swoją siostrą i bardzo chce się spotykać w młodzieżowym DKK (choć jest już uczennicą szkoły średniej).
Zgodnie z powyższym w przyszłym tygodniu spodziewam się sześciu Klubowiczek, pozostając w nadziei, że tak się właśnie stanie.

Agata Kosiak