1125Każdemu zdarza się być niegrzecznym chociaż nie zawsze jest to zamierzone. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć czytelnicy z DKK w Słonem na grudniowym spotkaniu. Inspiracją do dyskusji była książka Marcina Pałasza „Dziwne przygody Ferdynanda Szkodnika”. Szkodnik ( właściwie Ferdynand) ma dopiero 10 lat i opinię kandydata na terrorystę. Właśnie ze względu na zachowanie bohater nie wyjechał z rodziną do Tunezji lecz został wysłany do Kudowy. Tam mieszkał u babci swojego kolegi, Bąbla. Chłopcy nie nudzą się w Kudowie, ich wakacje stają się fascynującą przygodą, ponieważ demaskują złodzieja napadającego na domy staruszków. To historia niezwykła, pouczająca i opowiedziana z humorem. Serdeczne polecamy tę książkę wszystkim niegrzecznym i grzecznym czytelnikom.

Opiekun koła :Ewa Sułek-Mulawa