W dniu 15.12. 2011 Biblioteka Publiczna w Łagowie wspólnie z Przedszkolem w Łagowie zorganizowała po raz drugi zabawę pt. „Basiowy Bal Pasiastych”. Basia jest bohaterką serii książek autorstwa Zofii Staneckiej. Dziewczynka uwielbia paski zwłaszcza biało – czerwone. Nosi pasiaste ubrania o każdej porze roku. Dzieci wysłuchały przygód rezolutnej dziewczynki z książki pt. „Basia i kolega z Haiti” pięknie ilustrowanej mądrej książki o małej dziewczynce i jej nowym koledze Titim .Jest to wzruszająca historia o nauce zrozumienia, akceptacji i potrzebie pomocy innym.
Podczas Balu przedszkolacy z grupy 5-latkó1) i 6- latków poprzebierani w pasiaste stroje i czapeczki bawiły się wesoło przy muzyce. Każdy uczestnik balu otrzymał dyplom potwierdzający jego przyjaźń z Basią. Zabawa była zorganizowana w ramach akcji „cała Polska Czyta Dzieciom”.