168Na spotkaniu w dniu 25 listopada 2011 r. uczestniczki DKK spotkały się z p. Danutą Wróblewską, która przedstawiła swoją pracę dyplomową, dotyczącą wspomnień mieszkańców Kargowej. Przeczytała nam również fragmenty swej pracy. Czytelniczki stwierdziły, że utrwalenie wspomnień naocznych świadków dawnej rzeczywistości jest bardzo potrzebne dla przyszłych mieszkańców.
Na tym spotkaniu czytelniczki dyskutowały również na temat trzech książek:
1) „Niczego nie żałuję. Życie Edith Piaf” autorstwa Philippe Crocq i Jean Moraska. Edith Paif bardzo utalentowana, nie tylko śpiewała, ale i komponowała i pisała teksty piosenek. Wykonywała tylko takie utwory z którymi się identyfikowała. Czytając jej biografię przeżywamy jej życie, od największej biedy do ogromnego sukcesu. Brak ciepła rodzinnego przyczynił się do wiecznego szukania prawdziwej miłości. Była kobietą uroczą, fascynującą o wielkim sercu i geście. Promowała utalentowanych piosenkarzy. Swoich ukochanych obdarzała prezentami i lansowała ich w „wielkim świecie”. Każdy nowy związek ją uskrzydlał, chociaż żaden z partnerów nie wyleczył jej z kompleksów
i nie uwolnił jej ze strachu przed samotnością. Biografia jest źródłem informacji o całym życiu piosenkarki oraz o autorach utworów, które wykonywała.
2) „Dla mnie to samo” Agnieszki Dorotkiewicz, książka nie jest łatwa w odbiorze, przedstawia pokręcone emocjonalnie relacje kobiet. Każda z nich desperacko szuka miłości, każdy kogoś krzywdzi. Mężczyźni występujący w tej powieści są tłem dla poczynań bohaterek. W powieści jest dużo cytatów obcojęzycznych oraz powoływania się na innych powieściopisarzy. Czytelniczek klubu książka nie zachwyciła.
3) „Od początku do końca” O.P Morawscy, to książka o miłości do gór i do drugiego człowieka. Książka o wyrzeczeniu, o poświęceniu, o cenie jaką trzeba zapłacić za pasję. Książka składa się z dwóch wątków. Pierwszy wątek to relacje himalaisty z wypraw. Opisuje on swój upór i cierpienie, swoje zwycięstwa i porażki, swoją tęsknotę i miłość do żony. Drugim wątkiem są wspomnienia Olgi- opisujące ich liczne rozstania, tęsknotę, poświęcenie. Piękne zdjęcia wysokogórskich krajobrazów i zdjęcia rodzinne wzbogacają książkę. Książka bardzo podobała się klubowiczom.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.