Nowy rok 2012 DKK w Długiem rozpoczął książką „Śmierdzący ser” C.DePino. Jest to opowiadanie dotyczące agresji i przemocy w szkole . Główny bohater Aleks nie bardzo wie jak poradzić sobie ze szkolnym dręczycielem Guzem. Ukrywa problem. Z pomocą przychodzą rodzice, ustalają plan działań, który przynosi oczekiwane rezultaty. Jednak ,czy zawsze podobne historie mają tak szczęśliwy finał? Poruszona przez autorkę tematyka dotyczy jakże nam bliskich zachowań, które mogą wystąpić wszędzie: w szkole, na podwórku, na placu zabaw. Ważne żebyśmy umieli sobie z tym problemem poradzić.
W historyjce którą przeczytałyśmy znajdujemy wskazówki jak należy postępować w takich sytuacjach. I na koniec uff! Dobrze że ten problem nie dotyczy na razie naszej szkoły.

Opiekun DKK
Matoga Jadwiga