Tradycyjnie przy kawce i herbatce, ciasteczkach rozpoczęliśmy kolejne spotkanie, by pogawędzić o wcześniej zaplanowanej literaturze. Tym razem przedmiotem żywej dyskusji były kolejne tytuły książek.

„Don Juan raz jeszcze” A.Bart
Książkę czyta się w miarę ciekawie, treść nawiązuje do historii, ma bogaty język. Tytułowy Don Juan ma trudne zadanie, musi skłonić królową do pożegnania i pochówku króla.

„Casual” O. Robski
Książka jest ciekawa i łatwo się ją czyta. Współczesna Moskwa. Ekscentryczny świat rosyjskich milionerów. Napisana lekko i zabawnie, ale tak bawią się tylko ludzie bogaci wszędzie.

„Hermańce” B. Kosmowska.
Mimo trudów ludzi i ich ciężkiego losu, książkę czyta się łatwo. „Hermańce” dostarczają czytelnikowi wiele przyjemności, dlatego też warto tę powieść przeczytać. Kosmowska w dowcipny sposób przemyca socjologiczną i psychologiczną prawdę.

„Wrota” M. Wójtowicz.
Książka ciekawa wymyślone postacie akcja i czas na pograniczu magii i czarów. Dobra dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. To taka bajka, która pasuje w przenośni do wielu miejsc i czasów. Czyta się z zaciekawieniem bo bohaterowie są zróżnicowani i skuteczni w działaniach.

„Dogonić tęczę” F. Flagg
Czyta się lekko i zainteresowaniem. Jest to powieść o spokojnym i małym miasteczku w USA. Akcja książki toczy się w wieku XX. Opowiada o życiu mieszkańców, ich zabawach i przyjaźniach, a także o walce o lepszy los, pracę lub stanowisko.

„Codex” L. Grossman
Jest to powieść o księżnej i jej mężu oraz o szukaniu pewnej księgi średniowiecznej, gdzie dowiedzieć się można o tajemnicy jaka ich dotyczy. Dużo miejsca jest też poświęcone na gry w świecie komputerów, i jak one wpływają na życie zwykłych ludzi. Książkę dobrze się czyta.

Festung Breslau” M. Krajewski
Ostatnie dni II wojny światowej, pożoga, głód, morderstwa w zamian za majątek i życie. Książka trudna do czytania, same złe odczucia.

„Sól i szafran” K. Shamsie
Książka napisana lekko i z humorem, wątki życiowe wiążą się z kuchnią i rodzinną tajemnicą. Dobrze napisana o życiu miłości, tajemnicy ludzi Pakistanu. Watro przeczytać choćby po to by poznać życie innych kultur.

Brida” P. Coelho
Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową. Książkę czyta się dobrze, jest dziwna, ale ciekawa.

„Poczekajka” K. Michalak
Bardzo dobra książka, czyta się lekko i trudno się od niej oderwać. Napisana ciekawie z humorem. Dużo opisów życia ludzi, piękna przyrody i zwierząt, także tych z zoo. O życiu i miłości, a także zdradzie Pani weterynarz, warto ją przeczytać.

„Zachcianek” K. Michalak
Kontynuacja akcji wątku o Pani weterynarz z powieści „Poczekajka”. Książkę czyta się bardzo dobrze, warta polecenia innym czytelnikom. Naprawdę rośnie nam dobra powieściopisarka, która opisując marzenia bohaterów spełnia je na kartach książki. Warto więc marzyć.

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.