Ptaki gatunki, rozpoznawanie. Opieka, szczególnie w okresie zimowym – czyli spotkanie z ornitologami. Studenci IV roku Wydziału Nauk Biologicznych Ochrony Środowiska, Specjalizacji Ochrony Zasobów Naturalnych – Katedry Uniwersytetu Zielonogórskiego, pan Damian Markulak i pan Kamil Majewski, 3 lutego 2012 roku spotkali się z uczniami klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 aby podzielić się wiadomościami i ciekawostkami o ptakach, które mogliśmy oglądać na prezentacji multimedialnej. Jedna dotyczyła różnych gatunków ptaków - najbardziej popularnych i najczęściej spotkanych w Polsce. Druga natomiast ochrony i opieki nad ptakami i to szczególnie w okresie mrozów zimowych. Uczniowie z uwagą słuchali i oglądali. Chcieli podzielić się również swoją wiedzą na temat ptaków zaobserwowanych w swojej okolicy i wokół szkoły. Spotkanie ze studentami bardzo im się podobało. Zawierało mnóstwo ciekawych informacji. Mogliśmy przy okazji dowiedzieć się jak zostać członkiem Ligi Ochrony Przyrody i miłośnikiem ptaków oraz, że siedziba Okręgu LOP znajduje się całkiem niedaleko naszej biblioteki. Dzieci dostały pamiątkowe kalendarzyki na 2012 rok. Do biblioteki trafiły podarowane gry dydaktyczne - Młody ekolog oraz plakaty Lasy dla życia, Rybołów. W spotkaniu uczestniczyli również czytelnicy filii.

Anna Kwapińska