Wiosna już nadchodzi, jest coraz bliżej - hurra !!!!!!
Z taką wiadomością przedszkolaki z Zawady zawitały do biblioteki. To prawda, ze każda pora roku ma w sobie urok ale wiosna jest szczególna - to dostrzegają już najmłodsi. Na samym początku dzieci bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie zagadki na temat wiosny jakie przygotowała dla nich pani bibliotekarka. Następnie pięknie pokolorowały kwiatki – sasanki, krokusy, tulipany i inne zwiastuny wiosny.
Po wspólnej zabawie dzieci z zaciekawieniem wsłuchały się w treść książki Ireny Landau – „Kasia i Kubuś. Żółwia foremka.”, z której dowiedziały się jak wyglądał pierwszy dzień Kubusia w przedszkolu, jakie przygody go tam spotkały, dlaczego Kubuś nie mógł stawiać żółwiowych babek z piasku. A potem był czas na wspomnienia, dzieci z przejęciem wspominały jak wyglądał ich pierwszy dzień w przedszkolu – oj działo się, działo!!!
Dzieci już nie mogą się doczekać aby tak jak Kubuś i jego koledzy z przedszkola wspólnie bawić się w piaskownicy ale to już niebawem bo przecież wiosna tuż, tuż.
Na koniec była słodka niespodzianka i umówiliśmy się na następne spotkanie w bibliotece. Czekamy z niecierpliwością a co się będzie na nim działo na pewno opiszemy.
Spotkanie odbyło się w ramach comiesięcznych spotkań Dyskusyjnego klubu Książki dla dzieci.