21 marca na spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę Jamesa Pattersona "Szósty cel". Dobrze napisana powieść sensacyjna z wartką i ciekawą akcją.
Główna bohaterka,porucznik Lindsay Boxer z policji San Francisco,prowadzi śledztwo w sprawie postrzelenia jej przyjaciółki - lekarki sądowej.
Drugi wątek to sprawa tajemniczych porwań dzieci z zasobnych domów ,które znikają wraz z opiekunkami.Dziwny jest fakt ,że porywacze nie wysuwają żądań , nie komunikują się z rodzinami w kwestii okupu.Wątki te splatają się i tworzą ciekawą historię, ale nie będę zdradzać zakończenia ponieważ zachęcamy do przeczytania tej pełnej napięcia i zaskakujących rozwiązań powieści.
Polecamy tę książkę jako przyjemną lekturę na wiosenne dni dla miłośników dobrej sensacji.
Ewa Dąbek