1087Spotkanie DKK ( dzieci ) odbyło się 09.03.2012. DKK gościł w przedszkolu w Łagowie w grupie 5 – latków. Czytaliśmy książkę Grzegorza Kasdepke pt. ”Ostrożnie. Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu”.
Bohaterami książki jest babcia Marysia , Dominik – jej wnuk i Junior – pies. Dominik , który ciągle słucha uwag babci o tym jak bezpiecznie należy się bawić , postanawia nauczyć psa czym może grozić niefrasobliwość. Pokazuje zatem Juniorowi negatywne skutki wpychania grochu, klocków do nosa, demonstruje niebezpieczeństwa wiążące się ze spacerowaniem po parapecie, uczy, że rozrzucone zabawki, rozlana woda mogą prowadzić do upadku. Na końcu każdego rozdziału pisarz zamieścił apel do rodziców i dzieci zachęcający do rozmów o bezpieczeństwie. Wszystko to napisane jest w zabawny i malowniczy sposób. Autor potrafi uczulić na niebezpieczeństwo a nie straszyć.
DKK (dzieci) Łagów