1517W dniu 15 marca 2012 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojadłach zawitał znany i lubiany pisarz -Paweł Beręsewicz. Jest on autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich. W swoim dorobku pisarskim ma około 20 książek m. in. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Lalki Dorotki” i cztery części opowiadań „O Ciumkach”. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjne Kluby Książek. Uczestnikami tej imprezy byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bojadłach , oraz Klubowicze DKK. Paweł Beręsewicz okazał się sympatycznym i miłym człowiekiem. Pisarz przedstawił się dzieciom również jako tłumacz literatury anglojęzycznej i współautor wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Podczas wizyty zaprezentował swoje książki, a przedstawiając ich bohaterów, nie zdradził żadnego zakończenia. Jednak, najlepszą zabawą literacką jaką zaproponował była pogawędka o książkach przy „herbatce”. Z przyjemnością odpowiadał również na liczne pytania uczniów. Paweł Beręsewicz rozdał wiele uśmiechów, autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Moderator Tomaszewska Katarzyna