10 stycznia 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebiechowie odbyło się spotkanie DKK Moliki, na którym omówiliśmy książeczki autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej „Dręczyciel w klasie” oraz „Dobre i złe sekrety”. W książkach przedstawiane są sytuacje z którymi możemy mieć styczność podczas codziennego życia ( w domu, szkole, na podwórku). Ich adresatami mogą być zarówno dorośli - rodzice, nauczyciela, oraz dzieci.

„Dręczyciel w klasie” – książka porusza temat przemocy dzieci wobec dzieci. Wyjaśnia mechanizm chronienia dręczyciela przez klasę. Pokazuje, na czym polega dręczenie, kim jest dręczyciel, kim jest jego ofiara i co robić, żeby powstrzymać takie zachowanie. książka, która wyjaśnia , skąd się bierze siła dręczycieli, na czym polega mechanizm przemocy i jak mu przeciwdziałać.
„Dobre i złe sekrety” - dlaczego dzieci milczą, kiedy im lub komuś obok dzieje się krzywda? Kiedy sekretów należy dotrzymywać, a kiedy absolutnie nie wolno? W jakich sytuacjach nie jest się skarżypytą? A co z tajemniczym, czasem, groźnym Internetem? Książka odpowiada na te i wiele innych trudnych pytań.

Książka składa się z dwóch części : z opowiadania, którego adresatami są dzieci oraz z króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji. Opowiadanie pokazuje dzieciom skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić? Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.