14 lutego 2012 r. odbyło się walentynkowo – detektywistyczne spotkanie Klubu Książki „Moliki”.
Na spotkaniu omówiliśmy książkę pt. „Tajemnica szkoły” - Martin Widmark.
Lessi i Maja odkrywają kolejna zagadkę. Valleby zostało zasypane fałszywymi banknotami. Wiele wskazuje na to, że pieniądze produkowane są w szkole Lassego i Mai! Żeby złapać winnego, konieczne jest nocne śledztwo i dużo sprytu w pozyskiwaniu odcisków palców. Lasse i Maja przekonają się, że ich szkoła kryje niejedną tajemnicę…
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Bardzo podoba nam się seria książek o Lessim i Mai i ich przygodach detektywistycznych. Postanowiliśmy też napisać podobne historyjki, nad którymi będziemy pracować podczas kolejnych spotkań DKK.
Na koniec spotkania wymieniliśmy się wcześniej przygotowanymi kartkami walentynkowymi.

Oktawia, kl. IV
DKK Trzebiechów