1005 marca 2012 r. spotkaliśmy się po lekcjach w Bibliotece aby omówić książkę pt. „Sejf z milionem w środku czyli bestseller IIIb” – Małgorzaty Kondej - dziennikarka, poetka, autorka opowiadań dla dzieci. Laureatka konkursu na reportaż "JEJ PORTRET 2007", zorganizowanego przez miesięcznik "Twój Styl". Autorka porusza w książce bardzo ważne tematy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Ciepłe, opowiedziane z humorem, prostotą i mądrością historie, pełne zabawnych sytuacji, wzruszających wyznań, zaskakujących spostrzeżeń i trudnych problemów, z jakimi muszą czasem zmierzyć się dzieci.
Książka jest zbiorem 14 opowiadań, z których każde dotyka ważnych dla dziesięciolatków spraw. Opowiada z humorem, prostotą i mądrością o problemach dzieci, ich marzeniach i planach. To zbiór, który czyta się z wielką przyjemnością, inspiruje i podsuwa ważne tematy do rozmów z dziećmi. Felek jest nowym uczniem klasy III b. Jego największe marzenie to znalezienie prawdziwego przyjaciela. Trudno jednak je zrealizować, bo chłopiec jest chory, dużo czasu spędza w szpitalach i często zmienia szkoły. W tej jest zaledwie od pięciu dni, kiedy słabnie na lekcji i ponownie trafia do szpitala. Dzieci z III b postanawiają przygotować dla nowego kolegi książkę złożoną z opowiedzianych o sobie historii, żeby Felek mógł wszystkich lepiej poznać. Zdradzają, co ostatnio przeżyły, o czym marzą, co je denerwuje lub śmieszy. Z tych historii powstaje bestseller III b Konrad opowiada o tym, jak chomik może zastąpić słonia, Ewa mówi o swojej zwariowanej rodzinie, Ania o śmierci babci, Maciek o tym, że niewielki wzrost pomaga, bo jako wielkolud nie uratowałby ślimaka, Jacek o tremie i jak ją opanować. Felek zaś zdradzi w końcu, czy znalazł przyjaciół.
Nazywam się Felek i chciałbym mieć prawdziwego przyjaciela. Ale jak go znaleźć, kiedy najwięcej czasu spędza się w szpitalu, nie można pojechać na wycieczkę z klasą ani nawet zagrać w piłkę? Najgorsze jest to, że przez tę chorobę ciągle zmieniam szkoły. Tak jak teraz - w iIII b nie zdążyłem jeszcze nikogo poznać i znów trafiłem do szpitala. I wtedy dostałem ten niezwykły prezent...

Książka wyróżniona w Konkursie Literackim im. Astid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, nagrodziło prace o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.