1307Kolejne spotkanie wschowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 21 marca br.. Książka pani Marty Fox „Coraz mniej milczenia” o dramatach dzieciństwa stała się punktem wyjścia do rozmowy o dzieciach będących ofiarami nadużyć ze strony dorosłych – rodziców, opiekunów, którzy powinni obdarzyć ich miłością i troską,
a zmienili dzieciństwo w tragedię.
Bohaterowie opowiadań w rozmowie z autorką przełamują milczenie, zwierzają się ze swoich przeżyć. Opowiadają o tym jak były poniżane, upokarzane, maltretowane, jak przeżywały te tragedie i jakie są następstwa tych dramatów w ich dorosłym życiu.
W związku z tą książką miałyśmy okazję podyskutować o dzieciństwie, o tym jak powinno wyglądać i o tym, że niestety nie zawsze jest takie jak powinno być.

Przed spotkaniem miałyśmy okazję z małymi czytelnikami wschowskiej biblioteki
poczytać i pooglądać dziecięce książki.

Klubowiczka Angelika Białek