6lutego 2012 r. na DKK dla młodzieży w Świebodzinie uczestniczki dyskutowały o wyjątkowej polskiej rodzinie przedstawionej w książce Barbary Kosmowskiej pt. „Buba”. Rodzina mieszka w bloku przy ulicy Zwierzynieckiej. Główna bohaterka jest uczennicą liceum, ma na imię Agnieszka, na którą każdy mówi „Buba”. Matka Buby jest pisarką a ojciec prezenterem telewizyjnym. Nastolatka przeżywa kłótnie między rodzicami. Dziadek to jedyna osoba, która zawsze jej wysłucha czy zagra w brydża. Buba jak każda dziewczyna boryka się z problemami nastolatek: pierwsza miłość, dorastanie, oceny w szkole czy brak zainteresowania ze strony rodziców.
Na pytanie: Czy rodzina Buby jest zwyczajna? – klubowiczki odpowiedziały: „Nie jest zwyczajna. Wydaje mi się, że ta rodzina jest wyjątkowa. Każdy jest indywidualny, oryginalny, zaskakuje na swój sposób.” Inna wypowiedź na pytanie to: „Zdecydowanie nie jest zwyczajna. Nie co dzień spotyka się pisarkę, prezentera telewizyjnego, szalonego staruszka i zbuntowaną nastolatkę w jednej rodzinie. Tak więc ta rodzina to mieszanka wybuchowa.” Buba jest bohaterką, która mimo licznych problemów swoim optymizmem zaraża innych. Na pytanie:” Czy chciałabyś zaprzyjaźnić się z Bubą?” Uczestniczki DKK odpowiedziały: „Tak , zdecydowanie. Okazała się bardzo interesującą postacią o nietypowym charakterze.”
Klubowiczki polecają książkę Barbary Kosmowskiej, bo czyta się ją lekko i przyjemnie. Występują zabawne sytuacje i świetne dialogi: „W książce podobało mi się to w jaki sposób została napisana.”; „Podobali mi się w niej bohaterowie, przede wszystkim zabawny dziadek i nieobliczalna matka Buby.”

prowadząca
Ewa Kubik

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.