Z początkiem roku 2012 młodsza grupa DKK w Słonem z pasją czytała kolejne książki Martina Widmarka i Heleny Willis: „Tajemnica szkoły”, „Tajemnica złota”, „Tajemnica kawiarni” oraz „Tajemnica meczu”. Ponad dwa miesiące zgłębiania tajemnic zadziwiająco wciągnęło dzieci. Lasse i Maja jak zwykle pomagali policji w rozwiązywaniu trudnych spraw. Tym razem dotyczyły one serii napadów na kasę kawiarni Cafe Marcepan, a także tajemniczego zniknięcia srebrnego pucharu podczas meczu piłkarskiego pomiędzy drużyną Valleby i drużyną miasta Sandby . Wyjaśniło się również tajemnicze zniknięcie złota z banku i drukowania fałszywych pieniędzy. Tradycyjnie zagadki rozwiązują się na ostatnich stronach książki trzymając młodych czytelników w napięciu i domysłach.
Duży druk i ciekawe ilustracje jeszcze bardziej zachęcają do czytania.

Opiekun klubu: Ewa Sułek-Mulawa