15 marca DKK w Słonem gościł autora książek dla dzieci, poetę i tłumacza - Pawła Beręsewicza. Pisarz jest laureatem wielu nagród, miedzy innymi „Guliwer w krainie Olbrzymów” za rok 2005 przyznana przez czasopismo „Guliwer” za książkę „Co tam u Ciumków” oraz Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego w 2008 roku za książkę „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”. Na spotkanie zaprosiliśmy klasę piątą i szóstą ze Szkoły Podstawowej w Słonem (do tych klas uczęszczają klubowicze), wychowawczynie i dyrektora szkoły. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieciom podobał się konkurs z licytacją, w którym Klaudia wygrała książkę „Tajemnica człowieka z blizną”. Były też indywidualne rozmowy o książkach z Amadeuszem i Karoliną. Gość zdobył czytelników otwartością i humorem. Na zakończenie spotkania były oczywiście autografy i zdjęcia. Posiadacze książek z wpisem autora niezwłocznie przystąpili do czytania. Na drugi dzień pojawili się w bibliotece chętni do dzielenia się wrażeniami ze spotkania i czytania. Ciekawe kto pierwszy odkryje tajemnicę człowieka z blizną?

Opiekun klubu: Ewa Sułek-Mulawa