7 maja po raz pierwszy gościliśmy w Jasieniu pana Marcina Pałasza, autora książek dla dzieci i młodzieży. Jedna z książek pana Marcina ,,Wszystko zaczyna się od marzeń” była w tym roku lekturą naszego DKK dla dzieci, ale nie marzyłyśmy wtedy, że tak szybko uda nam się poznać jej autora osobiście. A jednak! Jak twierdzi autor warto spełniać swoje marzenia. Spotkanie było bardzo udane, nasz gość zaraził wszystkich swoim humorem i na twarzach zaproszonych dzieci co chwilę pojawiał się szeroki uśmiech i nic dziwnego, skoro odwiedził nas pisarz, który swoim mottem uczynił przesłanie ,,słowa niosą uśmiech”. Na koniec były autografy i wspólne zdjęcia.
Irena Ludwig
moderator DKK w Jasieniu