Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem
autorem kilkunastu książek dla dzieci i młodzieży.

1169Spotkanie odbyło się w bibliotece w Chotkowie w dniu 8 maja 2012r.
W ramach dyskusyjnego Klubu Książki
„Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki”

W spotkaniu brali udział uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Chotkowie oraz uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Wichowie.
Na początku spotkania pisarz opowiadał zgromadzonej publiczności o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z książką. Mówił o swoich zainteresowaniach i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki.
Pan Marcin – człowiek z ogromnym poczuciem humoru – podzielił się ze wszystkimi własnym optymizmem. Niejednokrotnie dzieci wybuchali śmiechem – słuchając o dziwnych i czasem nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek.
Pokazał słuchaczom, że będąc dorosłym można jednocześnie mieć duszę dziecka i wielki apetyt na życie. Gość zachęcał wszystkich do czytania książek, gdyż słowo pisane, kształtuje wyobraźnie i uwrażliwia oraz poszerza horyzonty myślowe.
Podczas spotkania autor wykazał się ogromną cierpliwością i chętnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci, a było ich mnóstwo.
Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość otrzymania od autora autografu wraz z dedykacją.
Od organizatorów spotkania Marcin Pałasz otrzymał drobne upominki promujące naszą gminę.

DKK w Chotkowie Elżbieta Skrzyczewska