Recenzja książki napisana wspólnie przez grupę dziecięcą (lat 12-13)- działającą w DKK przy Bibliotece Publicznej Gminy Żary w Grabiku prowadzonej przez moderatora Helenę Mużyłowską.
Dorota Hartwich, młoda dziennikarka, publicystka i krytyk sztuki napisała bajkę dla dzieci „Dobrej nocy i sza” i dołączyła do niej płytę z kołysankami. Bajkę ilustrował mieszkaniec Wrocławia - Jerzy Głuszek, malarz, rysownik, ilustrator wielokrotnie nagradzany. Płyta CD załączona do bajki na której Grażyna Auguścik mieszkająca i pracująca od dwudziestu lat w Chicago spiewa kołysanki w językach Europy. Przez amerykańskich krytyków uznana za jedną z najciekawszych postaci na scenie jazzowej.
Późna jesien zima: Klan krasnali ze swoimi skarbami przybył do krainy gdzie królował groźny niedzwiedź. Tam, w niedostępnej nikomu górze stworzyć świat skrzatów. Strach przed niebezpiecznym niedźwiedziem i walkę z nim starają się róznymi sposobami pokonać. Postanowili wykorzystać słaby punkt groźnego, ospałego misia by pokonać go i zachęcić do ciekawych i wesołych zabaw.
Wiosna-lato:Ta część bajki jest skierowana do dzieci, które wieczorem mają problem z zasypianiem, a rano nie mogą wstać. Ten problem Klan krasnali próbuje rozwikłać za sprawą burzy mózgów i eksperta.
Bajka bogato i w stonowanej kolorystyce ilustrowana. Łatwa i szybka w czytaniu ponieważ napisana jest specjalnie monotonnym i rymowanym wierszem. Ostatnie strony książki to kilku kołysanek w ich rodzimych językach wraz z tłumaczeniem na język polski. To tradycyjne, piękne kołysanki: z Polski, Włoch, Anglii, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Francji, Słowacji , Europy Środkowej , w języku jidysz oraz kołysanka napisana w 2006 roku na specjalną okazję przez autorkę tej bajki .